Language:
26. Duben 2019 / Svátek má Oto, zítra Jaroslav
Velikonoce
0,00 Kč

Jak vybrat kvalitní dekorace do interiéru

Zařizujete si nový byt a chcete do něj použít kvalitní, líbivé a originální dekorace? Vylepšujete původní interiér a toužíte vybrat nové dekorace do Vašeho stávajícího bytu? Nebo pouze rádi slavíte některé ze svátků a stylové a tradiční dekorace v interiéru Vám pomáhají nastolit tu správnou sváteční náladu?

Není vlastně až tak podstatné, z jakého důvodu jste se rozhodli pořídit si dekorace do bytu. Podstatné je, po jakém typu dekorace toužíte a co od takové ozdoby očekáváte. Jaký účel bude daný dekorační předmět plnit.

V případě, že chcete, aby  interiér Vašeho bytu nebo domu působil svěže a mírumilovně, je dobré vyzdobit jej květinami. Říká se, že zelená barva působí uklidňujícím dojmem a je v podstatě úplně jedno, zda použijete květiny umělé, nebo živé. Do interiérů panelákových bytů jsou vhodné spíše umělé květiny menšího vzrůstu, umělé kytice, závěsy, girlandy a podobně. Do větších bytů, nebo do rodinných domů se dají zakoupit také různé umělé stromy, umělé palmy, keře, či ozdobné větve. Originální dojem navodíte využitím různých možností aranžování květin. Aranžované květiny působí vkusně a vhodným výběrem můžete skvěle sladit květinovou výzdobu s ostatními ozdobami v domácnosti.

Pokud máte raději ozdoby, které mohou plnit více funkcí, určitě se zaměřte na pestrou škálu svíček, které jsou na trhu. Svíčky se podle funkcí dělí na dekorační, aromatické, svíčky proti komárům, dortové svíčky, svíčky sváteční a mnoho dalších. V neposlední řadě mají některé svíčky také praktické využití v našem životě. Mám na mysli například dortové svíčky, bez kterých by se neobešla žádná správná oslava, svíčky dušičkové, které se rozsvěcují při vzpomínce na blízké, kteří nás již opustili, svíčky antimoskyto, které účinně odpuzují létající hmyz atd. Nespočet typů, tvarů, velikostí a druhů řadí svíčky mezi jedny z nejrozmanitějších dekoračních předmětů vůbec.

Jak jsme se již zmínili výše, dekorace a ozdoby se nemusí nutně využívat celoročně, ale mohou plnit svou funkci pouze dočasně. To v případě, jedná-li se například o výzdobu bytu na dva největší  svátky v roce – Velikonoce a Vánoce. Velikonoční dekorace se neomezují pouze na nabarvené kraslice a pomlázku. Stejně tak Vánoce nemusí nutně připomínat pouze sníh za okny a živý stromek v bytě.

Zvolíte – li umělé květiny, jako sváteční dekorace, pak se o Velikonocích zaměřte na různé jarní řezané kytice, věnce a sváteční dekorace na zeď. Vánoční květinové ozdoby mohou společně tvořit krásné umělé stromky a vánoční věnce.

Také svíčky mohou mít sváteční tématiku, či dokonce vůni a tvar. Velikonoční svíčky v podobě kuřátek, vajíček apod. a vánoční svíčky navozující svým vzhledem, případně vůní vánoční pohodu.

V každém případě Vám přejeme, aby se Vám nové dekorace do bytu líbily a zdobily interiér Vašeho bytu hodně dlouhou dobu.