Language:
26. Duben 2019 / Svátek má Oto, zítra Jaroslav
Velikonoce
0,00 Kč

Proč patří velikonoční dekorace do Vašeho domu?

Jaro je pro většinu z nás nejkrásnějším obdobím v roce a důležitým jarním svátkem jsou bezpochyby Velikonoce. Kromě toho, že si pochutnáváme na sladkém beránku a většina mužů chodí po pomlázce, objevují se v našich domovech také velikonoční dekorace.

Dnes se bohužel pomalu vytrácejí původní velikonoční zvyky, ale díky použití vhodné dekorace při výzdobě bytu můžeme pomoci navrátit těmto svátkům jejich symboliku. Než bychom si však tyto ozdoby sami vyrobili, raději si kraslice a jiné velikonoční dekorace koupíme v supermarketech, nebo lépe ve specializovaných obchodech.

Jak vybírat velikonoční dekorace?

Jaké máte možnosti v případě, že se rozhodnete pořídit si velikonoční dekorace v obchodě? Jaké dekorace jsou k výzdobě domácnosti nejvhodnější a co všechno je možné nazdobit?

V naší nabídce najdete celou řadu velikonočních dekoračních závěsů. Je jedno, zda se jedná o ozdoby papírové, nebo plastové, fantazii se meze nekladou. Důležité je, aby měly všechny použité dekorace velikonoční tématiku. Ozdobné závěsy je možné připevnit na vstupní dveře, případně na zeď. Jedno je jisté - tyto dekorace u Vás určitě navodí správnou velikonoční atmosféru.

Dále nabízíme mnoho druhů tzv. zápichů. Některé ve tvaru vajíčka, jiné ve formě zvířátek symbolizujících jaro, jako jsou kuřátka a zajíci. Můžete si vytvořit svůj vlastní velikonoční věneček, který okrášlíte těmito speciálně vyráběnými dekoracemi. Stejně tak můžete dozdobit také veškeré květiny ve Vašich domácích, ale i venkovních  květináčích. Použít můžete i některou ze širokého výběru různých keramických a papírových dekorací ve formě postaviček.

Příjemným doplňkem Vaší velikonoční výzdoby mohou být speciálně stylizované dekorační svíčky ve tvaru vajec, které příjemně proteplí a prozáří Váš domov.

Může být vajíčko dekorace? Jistě!

Ještě než velikonoční veselí vypukne, je třeba myslet na možné příchozí koledníky, kteří očekávají odměnu v podobě krásně nazdobeného vajíčka, tzv. kraslice. Bývá zvykem používat natvrdo uvařená, nebo vyfouknutá vajíčka, která se obarví speciální barvou na vejce. Ale...! Taky už se Vám stalo, že jste připravila několikanásobně větší množství velikonočních vajec, než bylo nakonec potřeba? Už nechcete po velikonocích ani vidět vajíčkový salát? Tento problém má jednoduché řešení. Existuje totiž mnoho typů velikonočních dekorací ve tvaru vajíčka, které mohou ozdobit Váš příbytek a v případě potřeby je můžete jednoduše darovat příchozím koledníkům.

Příjemné prožití Velikonočních svátků!