Language:
26. Duben 2019 / Svátek má Oto, zítra Jaroslav
Velikonoce
0,00 Kč

Umělé květiny jsou jako živé

Máte rádi živé rostliny a květiny všeho druhu a jste toho názoru, že umělé květiny jednoduše nemohou nahradit ty živé? Nebo ještě máte v živé paměti umělou výzdobu,  která, přiznejme si to otevřeně, často hyzdila byty našich babiček a prababiček? Ať už je to jakkoliv, dočtěte tyto řádky až do konce a věřím, že Vás velmi mile překvapí, jak moc se dnešní umělé květiny podobají svým živým protějškům.

Umělé květiny mají mnoho výhod

Každý den pravděpodobně projdete kolem nějaké umělé květiny, která však vypadá stejně jako živá, a ani si toho nevšimnete. Jediné, podle čeho můžete po čase usoudit, že se jedná o rostlinu umělou, je její stále stejný vzhled.

Pořídit si umělé květiny má hned několik pozitiv. Již výše jsem zmínila, že umělé květiny nemění svůj vzhled. Nestárnou a neopadávají. Dále není třeba umělé květiny zalévat, nevadí jim, když na delší dobu odjedete na dovolenou. Stačí je po návratu pouze oprášit, nebo omýt a stále budou vypadat bezvadně. Zvolíte - li vhodnou podestýlku, návštěva nerozezná  ani podle náplně květináče, zda se jedná o květiny umělé, nebo živé. Poslední v tomto výčtu, ale určitě ne nejméně důležitou výhodou umělých květin je fakt, že milovníci fíkusů a jiných jedovatých rostlin nemusí mít strach, že by se jimi dítě, nebo třeba domácí zvíře otrávilo.

Druhy umělých květin

Možná už jste se přiklonili k názoru, že umělé květiny mohou být velmi pěknou dekorací do Vaší domácnosti. Pokud však ne, věřím, že změníte názor poté, kdy se  podíváte na některé umělé květiny na vlastní oči.

Vzhledem k obrovskému výběru z mnoha druhů umělých květin, které jsou k dostání, je v prvé řadě důležité rozhodnout se, jaký typ a pro jakou příležitost budete rostlinu vybírat. 

Jedním z typů umělých květin jsou květiny řezané. Můžete si dokonce zvolit, jestli chcete jarní, nebo letní druhy květin. Záleží na tom, ve kterém ročním období daná rostlina kvete. Jarní a letní umělé květiny je také možné zakoupit vázané v kytici.

Chcete – li okrášlit Váš dům, nebo udělat někomu radost, máte několik dalších možností. Jednou z nich je pořízení umělé květiny v květináči. Tyto typy umělých rostlin vypadají téměř k nerozeznání od živých. A je jen na Vás, zda zvolíte Difenbachii, některou z exotických palem, nebo dokonce umělý stromek.

Umělá květina nemusí vždy vypadat jako živá. Přiznejte otevřeně dekorativní účel rostliny a pořiďte si některou z aranžovaných květin. Budete originální.

V neposlední řadě jsou z umělých květin vytvářeny různé typy smutečních, případně dekorativních věnců a ozdobných květinových závěsů.

Umělé květiny, jak vidíte, mohou splňovat účel stejně, jako květiny živé. Avšak mají oproti nim jednu velkou výhodu. Umělé květiny za týden neodkvetou, ani neopadají. Zalíbí-li se Vám tedy některá umělá květina, nemusíte mít obavu o její trvání. V klidu si její krásu můžete vychutnávat, jak dlouho budete chtít.